image/svg+xml
image/svg+xml

Fakültemiz öğrencileri ‘İşyeri Eğitim Modeli’ ile yeni tecrübeler ediniyor

Fakültemizde uygulamaya geçilen “İşyeri Eğitim Modeli” ile öğrenciler kendi meslek alanlarına ilişkin kurum ve kuruluşlarda eğitimlere başladılar.

Fakültemizde  “7+1 İşyeri Eğitim Modeli” ile öğrencilerin kamu-üniversite-sanayi iş birliğiyle bir dönem boyunca işyeri eğitimi almaları sağlanıyor. Uygulamaya konularak, üniversite geneline yaygınlaştırılması hedeflenen “İşyeri Eğitim Modeli” kapsamında ülkemizi hedeflerine ulaştıracak nitelikli istihdamın sağlanması önceleniyor. Üniversite bünyesinde verilen derslerin uygulamayla pekiştirildiği model ile öğrencilerin iş hayatlarında bir adım önde olmaları sağlanıyor.

Önemli kurum ve kuruluşlarda eğitim fırsatı

Bu kapsamda Fakültemiz Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümlerindeki öğrenciler önemli kurum ve kuruluşlarda eğitimlere başladı. Farklı şehirlerde alanlarıyla ilgili önemli projelerde görev alan öğrenciler uygulama becerisine sahip nitelikli bireyler olarak yetişiyor.

“Üniversitemizin öncelikli hedefi gençlerimiz”

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, öğrencileri merkeze alan bir stratejiyle geleceğe sağlam adımlarla yürüdüklerini kaydederek “Araştırma ve projelerle yeni bilgiler üretmek, rekabet gücü yüksek donanımlı bireyler olarak yetiştirmek en önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Gençlerimizi çağın şartlarına uygun bir şekilde hazırlamak, onların edindiği bilgilerin dışında tecrübelerini de arttıracak bir noktaya ulaştırmak için teşvik etmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizden üreten ve büyüyen Türkiye hedefine katkı sunmalarını istiyoruz. Bu doğrultuda uygulamaya koyduğumuz ve üniversite geneline yaygınlaştırmayı hedeflediğimiz ‘İşyeri Eğitim Modeli’ programını önemsiyor, bu yöndeki gayretlerimizi sürdürüyoruz. Bu düşüncelerle Üniversitemizin paydaşlarıyla iş birliğinin güzel bir örneği olan bu yöndeki çalışmalarımıza katkılar sağlayan Orman Genel Müdürü Sayın Bekir Karacabey’e, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Sayın Mehmet Zeki Adlı ve bu girişimlerde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
  • Fakültemiz Öğrencilerinin TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destek Programı Başarısı

  • “Akıllı Enerji Laboratuvarı” Açılışı

  • Matlab ile Derin Öğrenme Etkinliği

  • Enerji Laboratuvarı Açılış Etkinliği

  • Enerji Günlükleri: Akıllı Üniversite

  • Orman Yangınlarıyla Mücadelede Nesnelerin İnternetinin Rolü

  • TPAO Maaşlı Stajı İle İlgili Toplantı

  • Fakültemize PEMDER'den Ziyaret

  • Fakültemizde Görev Değişimi

  • Fakültemiz öğrencileri ‘İşyeri Eğitim Modeli’ ile yeni tecrübeler ediniyor