image/svg+xml
image/svg+xml

Patentle Türkiye-3. Üniversiteler Patent Yarışması

Üniversite  öğrencilerimizde  küresel  rekabetin  önemli araçlarından biri olan patent konusunda farkındalık oluşturulması, öğrencilerimizin buluş faaliyetlerine özendirilmesi ve patent bilgisinin stratejik bir araç olarak kullanımı konusunda bilgi ve deneyimlerinin artırılması amacıyla “Patentle Türkiye - 3. Üniversiteler Patent Yarışması” gerçekleştirilmektedir.
 
Yarışma kapsamında, üniversite öğrencilerimiz www.turkpatent.gov.tr veya  patentleturkiye.turkpatent.gov.tr internet siteleri üzerinden 15 Aralık 2021 tarihine kadar e-Devlet kapısı aracılığıyla ücretsiz patent başvurusu yapmak suretiyle yarışmaya katılabileceklerdir. Üniversite öğrencileri tarafından yapılacak patent başvuruları, jüri tarafından belirli  kriterler çerçevesinde değerlendirilecektir.
 
Yarışmanın birincisine 30.000 TL, ikinciye 20.000 TL, üçüncüye 10.000 TL, dördüncü  ve beşinciye 7.500  TL  ile altıncı, onuncu  ve arasındaki öğrencilere 5.000'er TL ödül verilecektir. Ayrıca yarışmada dereceye giren öğrencilerin buluş fuarlarına katılımı  desteklenecektir.